Az eLearning Osztály munkájának legfőbb jellemzői a sokoldalúság, a folyamatos megújulás, az ügyközpontúság, a magas szakmai felkészültség és az eredményorientáltság. Tevékenységeivel szerteágazó felhasználási területeket fed le, és az eddig elért eredmények változatos formákban, számos informatikai ágazatra kiterjedően valósulnak meg. Munkatársaink rendelkeznek mindazokkal a kompetenciákkal, amelyekre a kutatásban, a fejlesztésben, a szolgáltatások létrehozásban és az eredmények elérhetővé tételében szükség lehet.
Külön is ki kell emelni azt, hogy a fejlesztés során nem csak a konkrét feladat megoldására törekszünk, hanem olyan eszközöket hozunk létre és olyan környezet alakítunk ki, amelyeket nagyon sok más feladat megoldására is fel lehet használni. Ilyenek például a turisztikai megoldásainknál vagy a játékszerkesztéshez használt fejlesztői környezet, módszertan és eszközkészlet, amelyeket már eddig is számos projektben tudtunk (változatlan vagy megújított formában) újra hasznosítani.
Az ügyfelek igényeihez alkalmazkodva képesek vagyunk komplex megoldásokat önállóan létrehozni, de készen állunk arra is, hogy az érintett szakemberekkel közösen, előre rögzített módon és tartalommal, velük szoros együttműködésben végezzük a munkát. Számos hazai és nemzetközi projektben bizonyítottuk, hogy megbízható partnerek vagyunk, legyen szó pályázati feladatról vagy eredményorientált fejlesztésről.
Különösen fontosnak tartjuk az okostelefonos megoldásainkat, amelyeket elsősorban turisztikai célokra hoztunk létre, de bizonyos szolgáltatásait kibővítve, illetve néhány speciális funkcióval kiegészítve okostelefonos versenyek lebonyolításánál is hatékony eszköznek bizonyultak. Hasonló újbóli hasznosítási példáknak tekinthetők azok a szemléletformáló vetélkedők és tanulmányi versenyek, amelyek informatikai támogatására a korábbi webes fejlesztéseink alapján tudtunk vállalkozni.
Az eLearning és multimédia területeken végzett kutatásainkra építve és azok eredményeit felhasználva jött létre az Eötvös József Főiskola elektronikus oktatási tevékenységének keretét biztosító Vízügyi Digitális Tudástár. A keretrendszer kialakítását és a szolgáltatás elérhetőség biztosító módszertan létrehozását az eLearning Osztály végezte, a tartalmak fejlesztése és a tantervi oktatási gyakorlatba való beillesztése az EJF munkatársainak a feladata volt. Ennek a rendszernek különös jelentőséget adott a COVID’19 járvány, illetve az abból adódóan égetően sürgősen felmerült távoktatási igény kielégítése.